Prodaná nevěsta 2018

Bedřich Smetana
Komická zpěvohra na slova Karla Sabiny

O inscenaci

autor Bedřich Smetana
žánr Komická zpěvohra na slova Karla Sabiny
délka představení 60 minut
premiéra sobota 3. února 2018 od 19.30 hodin
koncepce projektu Miloslav Klíma, Jiří Vyšohlíd, Josef Krofta, Petr Matásek
pěvecké nastudování Iveta Suchánková
hudební nastudování Zdeněk Möglich
kostýmní výprava Květa Krhánková, Irena Vylíčilová
scénická výprava Jiří Kobr, Irena Vylíčilová, Vladimír Hetflejš
režie Vladimír Hetflejš
výroba Irena Vylíčilová, Pavel Mach
technika Karel Roubík ml./ Oldřich Štika / Marek Zvelebil / Radka Škodová / Ondřej Hájek
představení řídí Milena Pletánková / Hana Štiková
rekvizity Marie Píšová
fotograf inscenace Petr Košťál, Ctibor Košťál, Josef Červený
plakát Petr Scháněl, Petr Košťál
grafika programu Aleš Hetflejš
asistent režie Jana Sedláčková
produkce Zdeněk Vylíčil

Osoby a obsazení

Mařenka Iveta Suchánková / Vladimíra Machová
Jeník Adam Horký / Kryštof Menšík / Čeněk Mach
Kecal Irena Vylíčilová / Petr Košťál / Pavel Mach
Vašek Ladislav Lysický / Bohumil F. Maliňák / David Lauermann
Ludmila Jana Hüblová
Krušina Zdeněk Vylíčil
Háta Marie Píšová
Mícha Pavel Macek / Petr Košťál
Esmeralda Pavlína Suková / Kamila Gottsteinová
Principál Jaroslav Jebousek
vesničané, akrobaté Lukáš Králík, Petra Rudelová, Renata Galuščáková, Kamila Gottsteinová, Barbora Šrůtková, Helena Košťálová, Petr Košťál, Zdeněk Dietrich, Květa Krhánková, Eva Šlegrová, Dagmar Machová, Eva Jörková, Jindřiška Kleinerová, Kateřina Koberová, Blanka Vylíčilová ml., Jana Kadaníková, Vladimíra Machová, Irena Vylíčilová, Bohumil F. Maliňák, Nina Hetflejšová, Matěj Píša, Milan Nývlt, Matyáš Nývlt, Jana Krejcarová, Pavel Kožušník, Lada Kubová, Irena Hetflejšová, Stella Hetflejšová, Valerie Vylíčilová, David Lauermann
harmonika, kytara Irena Podlipná
první housle Martina Skučková / Drahomíra Tvrdíková
druhé housle Klára Hejnová / Vít Hejna / Marie Martincová / Markéta Vaculovičová
trubka Jaroslav Suchánek
flétna Markéta Vránová / Petra Havlová / Lucie Tučková
kontrabas Miroslav Podlipný
bicí Hynek Pacák / Jakub Dřevecký / Martin Aman
saxofon Kristýna Kuhnová / Vladimíra Machová
elektrická kytara Tomáš Kuťák
baskytara Jiří Havelka
klávesy Eva Slaninová

Ocenění

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2018:

  • Cena Spolku divadelních ochotníků Alois Jirásek Úpice za provedení hudební složky
  • Cenu Vladimíru Hetflejšovi, Jiřímu Kobrovi a Ireně Vylíčilové za scénu
  • Cenu Květě Krhánkové a Ireně Vylíčilové za kostýmy

Krajská přehlídka v Ústí nad Orlicí:

  • Lektorský sbor Nominoval tuto incenaci na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně
  • Čestné uznání Bohumilu Maliňákovi za herecký výkon v roli Vaška
  • Čestné uznání sboru artistů a vesničanů v komediantské scéně
  • Čestné uznání Matěji Píšovi za nadějný debut
  • Čestné uznání Vladimíru Hetflejšovi za realizaci inscenace
  • Čestné uznání Vladimíře Machové a Jaroslavu Suchánkovi za hudebně komediální duel
  • Cenu Zdeňku Möglichovi za hudební nastudování
  • Cenu Ivetě Suchánkové za pěvecké nastudování
  • Cenu Čeňku Machovi za herecký výkon v roli Jeníka
  • Cenu Ivetě Suchánkové za pěvecký výkon v roli Mařenky
  • Cenu kolektivu tvůrců kostýmní a scénické výpravy
  • Cenu kolektivu muzikantů za hudební doprovod
  • Cenu za inscenaci Prodaná nevěsta - Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek, Úpice

Divadelní přehlídka Popelka v Rakovníku:

  • Doporučení výběrové komisi pro Jiráskův Hronov 2024
  • Cena Jiřímu Kobrovi, Ireně Vylíčilové a Vladimíru Hetflejšovi za scénu
  • Cena Květě Krhánkové a Ireně Vylíčilové za kostýmy
  • Cena Spolku divadelních ochotníků Alois Jirásek Úpice za hudební složku
     

Podmínky

Veškeré podmínky pro zájezdová představení najdete v produkčním listu formát pdf

Kontaktní osoba: Vladimír Hetflejš tel. 602 493 828, Zdeněk Vylíčil 603 856 378

 

Videoukázka:

          

 

Sponzoři této inscenace:

          

Chtěli byste nás také podpořit? Ozvěte se, budeme velmi potěšeni.

 

Osoby a obsazení

Zdeněk Vylíčil
Zdeněk Vylíčil Krušina
Marek Zvelebil
Marek Zvelebil osvětlovač
Zdeněk Dietrich
Zdeněk Dietrich vesničan, akrobat
Jana Hüblová
Jana Hüblová Ludmila
Jaroslav Jebousek
Jaroslav Jebousek Principál
Eva Jörková
Eva Jörková vesničan, akrobat
Jana Kadaníková
Jana Kadaníková vesničan, akrobat
Jindřiška Kleinerová
Jindřiška Kleinerová vesničan, akrobat
Pavel Mach
Pavel Mach Kecal
Dagmar Machová
Dagmar Machová vesničan, akrobat
Petra Rudelová
Petra Rudelová vesničan, akrobat
Marie Píšová
Marie Píšová Háta
Jana Sedláčková
Jana Sedláčková asistent režie
Pavlína Suková
Pavlína Suková Esmeralda / vesničan, akrobat
Eva Šlegrová
Eva Šlegrová vesničan, akrobat
Irena Vylíčilová
Irena Vylíčilová vesničan, akrobat
Iveta Jonová
Iveta Jonová Mařenka
Markéta Vránová
Markéta Vránová hudba - flétna, housle
Vladimír Hetflejš
Vladimír Hetflejš režisér
Miroslav Podlipný
Miroslav Podlipný hudba - kontrabas
Čeněk Mach
Čeněk Mach Jeník
Lukáš Králík
Lukáš Králík vesničan, akrobat
Karel Roubík ml.
Karel Roubík ml. osvětlovač
Jana Krejcarová
Jana Krejcarová vesničan, osvětlovač
Vladimíra Machová
Vladimíra Machová vesničan, akrobat / Mařenka
Kamila Gottsteinová
Kamila Gottsteinová Esmeralda / vesničan, akrobat
Milan Menšík
Milan Menšík osvětlovač
Pavel Macek
Pavel Macek Mícha
Ladislav Lysický
Ladislav Lysický Vašek
Bohumil F. Maliňák
Bohumil F. Maliňák Vašek, vesničan, akrobat
Renata Galuščáková
Renata Galuščáková vesničan, akrobat
Barbora Šrůtková
Barbora Šrůtková vesničan, akrobat
Helena Košťálová
Helena Košťálová vesničan, akrobat
Petr Košťál
Petr Košťál Mícha / vesničan, akrobat
Květa Krhánková
Květa Krhánková vesničan, akrobat
Kateřina Kožušníková
Kateřina Kožušníková vesničan, akrobat
Blanka ml. Vylíčilová
Blanka ml. Vylíčilová vesničan, akrobat
Nina Hetflejšová
Nina Hetflejšová vesničan, akrobat
Matěj Píša
Matěj Píša vesničan, akrobat
Zdeněk Möglich
Zdeněk Möglich hudební nastudování
Irena Podlipná
Irena Podlipná hudba - harmonika, kytara
Drahomira Tvrdíková
Drahomira Tvrdíková hudba - housle
Martina Skučková
Martina Skučková hudba - housle
Jaroslav Suchánek
Jaroslav Suchánek hudba - trubka
Zuzana Budílková
Zuzana Budílková hudba - flétna*
Lucie Tučková
Lucie Tučková hudba - flétna
Martin Aman
Martin Aman hudba - bicí
Jakub Dřevecký
Jakub Dřevecký hudba - bicí*
Milena Pletánková
Milena Pletánková představení řídí
Oldřich Štika
Oldřich Štika osvětlovač
Matěj Kraus
Matěj Kraus hudba - viola
Klára Hejnová
Klára Hejnová hudba - housle
Barbora Nývltová
Barbora Nývltová hudba - druhá flétna
Tomáš Trachta
Tomáš Trachta hudba - trubka*
Ondřej Trachta
Ondřej Trachta hudba - trubka*
Hynek Pacák
Hynek Pacák hudba - bicí
Jiří Havelka
Jiří Havelka hudba - baskytara*
Vít Hejna
Vít Hejna hudba - housle
Petra Havlová
Petra Havlová Muzikant - flétna
Kateřina Hofmanová
Kateřina Hofmanová osvětlovač
Kryštof Menšík
Kryštof Menšík Jeník, vesničan
Adam Horký
Adam Horký Jeník, vesničan
David Lauermann
David Lauermann Vašek, vesničan, akrobat
Irena Hetflejšová
Irena Hetflejšová vesničan, akrobat
Stella Hetflejšová
Stella Hetflejšová vesničan, akrobat

Reprízy

Představení v Úpici:

1. repríza: neděle 4. února 2018 od 19.30 hodin
2. repríza: pátek 9. února 2018 od 19.30 hodin
3. repríza: pátek 9. února 2018 od 21.15 hodin
7. repríza: neděle 20. května 2018 od 19.30 hodin
32. repríza: neděle 23. června 2019 od 18.00 hodin (v areálu Dlouhých záhonů)
39. repríza: sobota 14. září 2019 od 15.00 hodin (na náměstí T.G.Masaryka v rámci dne města)

Reprízy po přestávce:

46. repríza: středa 28. září 2022 od 17.00 hodin
47. repríza: středa 28. září 2022 od 20.00 hodin
52. repríza: sobota 22. června 2024 od 19.00 hodin (v areálu Dlouhých záhonů)

 

Ostatní reprízy:

4. repríza: pátek 9. března 2018 od 20.00 hodin v Ústí nad Orlicí v rámci přehlídky Pardubického kraje
5. repríza: pátek 20. dubna 2018 od 19.00 hodin v Červeném Kostelci
6. repríza: pátek 20. dubna 2018 od 20:30 hodin v Červeném Kostelci
8. repríza: pátek 25. května 2018 od 20.00 hodin v Hradci Králové na Tylově nábřeží - otevřený prostor u Labe
9. repríza: sobota 30. června 2018 od 14.00 hodin v rámci celostátní přehlídky amatérského divadla ve Volyni
10. repríza: středa 1. srpna 2018 od 21.00 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích
11. repríza: neděle 5. srpna 2018 od 21.30 hodin v doprovodném programu Jiráskova Hronova v Hronově
12. repríza: sobota 18. srpna 2018 od 20.00 hodin v Ústí nad Orlicí
13. repríza: neděle 19. srpna 2018 od 17.00 hodin na nádvoří hradu Krupka v Krupce
14. repríza: neděle 9. září 2018 od 17.00 hodin na letní scéně Vyšehradu v Praze
15. repríza: neděle 9. září 2018 od 20.00 hodin na letní scéně Vyšehradu v Praze
16. repríza: středa 12. září 2018 od 19.30 hodin v Jičíně
17. repríza: sobota 15. září 2018 od 19.30 hodin v Poděbradech v rámci přehlídky FEMAD
18. repríza: sobota 15. září 2018 od 19.30 hodin v Třebechovicích pod Orebem
19. repríza: středa 19. září 2018 od 19.00 hodin ve Dvoře Králové nad Labem
20. repríza: středa 26. září 2018 od 19.00 hodin v Novém Bydžově
21. repríza: sobota 20. října 2018 od 16.00 hodin v Trutnově
22. repríza: sobota 20. října 2018 od 19.00 hodin v Trutnově
23. repríza: sobota 10.listopadu 2018 od 19.00 hodin v Polici nad Metují
24. repríza: neděle 11. listopadu 2018 od 18.00 hodin v Jívce
25. repríza: neděle 19. února 2019 od 19.00 hodin v Náchodě
26. repríza: neděle 20. února 2019 od 19.00 hodin v Náchodě
27. repríza: neděle 13. dubna 2019 od 16.00 hodin v Trutnově
28. repríza: neděle 13. dubna 2019 od 19.00 hodin v Trutnově
29. repríza: neděle 19. května 2019 od 15.00 hodin v Poděbradech při zaházení 111. lázeňské sezony
30. repríza: pátek 24. května 2019 od 14.30 hodin na kolonádě v Jánských Lázních
31. repríza: pátek 31. května 2019 od 21.00 hodin v Teplicích nad Metují
33. repríza: neděle 30. června 2019 od 18.00 hodin v Litomyšli v rámci Festivalových zahrad Smetanovy Litomyšle
34. repríza: pátek 17. srpna 2019 od 21.00 hodin v Bělé pod Bezdězem
35. repríza: pátek 18. srpna 2019 od 16.00 hodin v Kadani
36. repríza: pátek 30. srpna 2019 od 21.00 hodin v Kroměříži v Květné zahradě
37. repríza: pátek 31. srpna 2019 od 18.00 hodin v Olbramovicích
38. repríza: neděle 8. září 2019 od 17.00 hodin na letní scéně Vyšehradu v Praze
40. repríza: neděle 21. září 2019 od 20.00 hodin v Černošicích v amfiteátru ZŠ
41. repríza: neděle 22. září 2019 od 19.30 hodin v Ostrově
42. repríza: pátek 11. října 2019 od 19.30 hodin v Týništi nad Orlicí
43. repríza: pátek 8. března 2020 od 15.00 hodin ve Filharmonii v Hradci Králové 

Reprízy po přestávce:

44. repríza: sobota 3. září 2022 od 11.15 hodin v rámci Nymburského jarmarku
45. repríza: sobota 3. září 2022 od 17.15 hodin v rámci Nymburského jarmarku
48. repríza: sobota 13. května 2023 od 17.00 hodin na přehlídce v Havlíčkově Brodě
49. repríza: neděle 25. června 2023 od 10.00 hodin v Kolíně
50. repríza: sobota 21. října 2023 od 15.00 hodin na přehlídce Popelka v Rakovníku
51. repríza: neděle 12. května 2024 od 15.30 hodin v Poděbradech - Rok české hudby

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014