Informace

Informaceostatní informace nebo upozornění

Reakce a rozhovor po premiéře

z diskuzí s mnoha diváky si dovoluji říci, že se náš záměr uvést jedinečnou inscenaci ve spolupráci s Hasanem Zahirovićem vydařil. Rád bych se s Vámi ve stručnosti podělil o několik zachycených reakcí a také se záznamem rozhovoru s Adamem Horkým v pořadu Antré.

              

Dále přikládám reportáž Televize-JS

Divadlo navštívila Eliška Balzerová

Rádi přetiskujeme část rozhovoru s Eliškou Balzerovou, kde se vrací k jejímu nedávnému představení v našem divadle.

4. 2. 2024
Lucie Jandová
Letos čekají Elišku Balzerovou tři významná výročí. Když mi vyprávěla, jak je oslaví, zářily jí oči, ačkoli se netají tím, že má za sebou dva těžké roky. „Herecký motor mě ale žene dál,“ tvrdí čtyřiasedmdesátiletá herečka.

S autorkou Geraldinou Aronovou, jejíž divadelní hru Můj báječný rozvod hraje s úspěchem již dvacet let. V Úpici se s ní představila 13. listopadu loňského roku. Foto: Lenka Hatašová

… A stále jezdíte i na zájezdy, že?
Ano a zrovna nedávno jsem měla jeden nezapomenutelný zážitek.

Povídejte...

SOUDNÉ SESTRY - přidáváme představení

Velmi milé ohlasy z řad diváků premiéry a první reprízy, a rovněž obsazenost v hledišti obou představení, nás přiměly zařadit do našeho programu ještě další reprízu na domácích prknech. Zveme vás tímto na 2. reprízu Soudných sester která se uskuteční 28.2.2024 od 19.00 hodin v Úpici.

SOUDNÉ SESTRY - nová inscenace

Soudné sestry v režii Lukáše Králíka. Ten si pro svůj režijní debut vybral text anglického autora Terryho Prachetta, který je známý především sérií svých humoristických fantasy knih (Úžasná Zeměplocha). 

VÝSTAVA JE U KONCE

Před týdnem jsme ukončili naši výstavu zachycující 200 let působení našeho spolku. Tato výstava s úvodní vernisáží byla v programu celé dvousté sezony tím prvním, co jsme si pro naše příznivce připravili. Pro připomenutí, nebo i pro ty kteří ji nestihli navštívit, se nám podařilo tuto výstavu zaznamenat netradičním způsobem, který najdete pod následujícím odkazem:

VÝSTAVA VE 3D

 

Nyní se již plně věnujeme následujícím dílům / počinům těchto oslav jako je otevření renovovaných prostor našeho zázemí - Bohemy, spuštění nových webových stránek, ale hlavně premiéry nové inscenace Soudné sestry v režii Lukáše Králíka a to na počátku příštího roku 4.1.2024.

Tímto určitě výčet dílů oslav nekončí, více však prozradím až později. Bezpochyby ale je, že se máte na co těšit.

Vstupujeme do 199. úpické divadelní sezóny!

  Abychom se na slavné 200. výročí náležitě připravili, budeme si muset (mimo jiné) postupně připomenout některé základní informace o úpickém divadle, které budeme čerpat především z publikace Ladislava Tomma „150 let ochotnického divadla v Úpici“ i následující „1974-2003 – Úpické ochotnické divadlo“ z pera Ziny Rýgrové a Zdeňka Vylíčila. Jak vlastně víme, že jsme ve 199. sezóně, těsně před slavným výročím? ... Více se dozvíte po rozkliknutí novinky.

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014