Informace

Informaceostatní informace nebo upozornění

Divadlo navštívila Eliška Balzerová

Rádi přetiskujeme část rozhovoru s Eliškou Balzerovou, kde se vrací k jejímu nedávnému představení v našem divadle.

4. 2. 2024
Lucie Jandová
Letos čekají Elišku Balzerovou tři významná výročí. Když mi vyprávěla, jak je oslaví, zářily jí oči, ačkoli se netají tím, že má za sebou dva těžké roky. „Herecký motor mě ale žene dál,“ tvrdí čtyřiasedmdesátiletá herečka.

S autorkou Geraldinou Aronovou, jejíž divadelní hru Můj báječný rozvod hraje s úspěchem již dvacet let. V Úpici se s ní představila 13. listopadu loňského roku. Foto: Lenka Hatašová

… A stále jezdíte i na zájezdy, že?
Ano a zrovna nedávno jsem měla jeden nezapomenutelný zážitek.

Povídejte...

SOUDNÉ SESTRY - přidáváme představení

Velmi milé ohlasy z řad diváků premiéry a první reprízy, a rovněž obsazenost v hledišti obou představení, nás přiměly zařadit do našeho programu ještě další reprízu na domácích prknech. Zveme vás tímto na 2. reprízu Soudných sester která se uskuteční 28.2.2024 od 19.00 hodin v Úpici.

SOUDNÉ SESTRY - nová inscenace

Soudné sestry v režii Lukáše Králíka. Ten si pro svůj režijní debut vybral text anglického autora Terryho Prachetta, který je známý především sérií svých humoristických fantasy knih (Úžasná Zeměplocha). 

VÝSTAVA JE U KONCE

Před týdnem jsme ukončili naši výstavu zachycující 200 let působení našeho spolku. Tato výstava s úvodní vernisáží byla v programu celé dvousté sezony tím prvním, co jsme si pro naše příznivce připravili. Pro připomenutí, nebo i pro ty kteří ji nestihli navštívit, se nám podařilo tuto výstavu zaznamenat netradičním způsobem, který najdete pod následujícím odkazem:

VÝSTAVA VE 3D

 

Nyní se již plně věnujeme následujícím dílům / počinům těchto oslav jako je otevření renovovaných prostor našeho zázemí - Bohemy, spuštění nových webových stránek, ale hlavně premiéry nové inscenace Soudné sestry v režii Lukáše Králíka a to na počátku příštího roku 4.1.2024.

Tímto určitě výčet dílů oslav nekončí, více však prozradím až později. Bezpochyby ale je, že se máte na co těšit.

Vstupujeme do 199. úpické divadelní sezóny!

  Abychom se na slavné 200. výročí náležitě připravili, budeme si muset (mimo jiné) postupně připomenout některé základní informace o úpickém divadle, které budeme čerpat především z publikace Ladislava Tomma „150 let ochotnického divadla v Úpici“ i následující „1974-2003 – Úpické ochotnické divadlo“ z pera Ziny Rýgrové a Zdeňka Vylíčila. Jak vlastně víme, že jsme ve 199. sezóně, těsně před slavným výročím? ... Více se dozvíte po rozkliknutí novinky.

Premiéra inscenace Královna Dagmar za rohem

Vážení diváci a příznivci našeho divadla,
   konečně po dlouhé pauze máme pro Vás připravenou další premiéru! Věřte, nevěřte, ale 29. ledna a 8. února 2022, vždy od 19.00, Vám představíme slavnou dánskou královnu českého původu v inscenaci hry Královna Dagmar! Podivuhodný příběh Přemyslovny na dánském trůnu v historických datech i legendách z pera Ludvíka Kundery a Miloslava Klímy, v režii Ladislava Peřiny, za doprovodu hudby Jana Prouzy a v kostýmech Ireny Vylíčilové. Přečtěte si více po rozkliknutí novinky.

   Vstupenky jsou v tradičním předprodeji úpického Infocentra na náměstí, případně v divadle, nejdříve však hodinu před začátkem představení. První repríza 8. 2. 2022 je zahrnuta do úpického předplatného. 

Všechny vás srdečně zveme!

Vladimír Hetflejš

Upoutávka Televize-JS

Adventní čas

Milí diváci, vážení přátelé!

Divadlo Úpice, přesněji Spolek divadelních ochotníků A. Jirásek, Vás chce v adventní čas touto cestou pozdravit, když už Vás nemůžeme pozvat do hlediště.  

Jsme všichni v podivné situaci. Za chvíli už to budou tři roky, co vám prvně zazpívala naše Prodaná nevěsta – a od té doby ji přivítaly téměř padesátkrát divadelní sály po celé republice – až do 8. března tohoto roku, kdy jsme zatím naposledy stáli před vyprodaným sálem Filharmonie v Hradci Králové. A od té doby nic!

Je nádherné pozorovat hlediště třeba hned po úvodní písni Proč bychom se netěšili, když nám pánbůh zdraví dá – a moc se těšíme na chvíli, až si ji společně zazpíváme znovu! Možná si také ještě víc budeme vážit toho prostého slova ZDRAVÍ!   

Dost sentimentu, život vyhraje, divadlo zahraje, Prodanka znovu bude! A nejen Prodanka! Připravujeme novou inscenaci – hru Ludvíka Kundery – Královnu Dagmar – příběh Přemyslovny na dánském trůnu – v režii Ladislava Peřiny – s hudbou Jana Prouzy! Kdy? Co na to odpovědět? Jak jen to půjde! 

Vážení a milí! Chtěli bychom moc poděkovat za podporu, kterou nám vy, Úpičáci, poskytujete. Určitě splníme svůj slib, který jsme svému městu minulý rok dali, že jedna repríza, kterou současně natočí a odvysílá Televize JS, bude i s výtěžkem patřit Domu pečovatelských služeb města Úpice!

Velmi děkujeme společnosti Erilens, výrobci zdravotní techniky, za poskytnutou pomoc, a moc si vážíme podpory, kterou nám poskytla Skupina ČEZ i některé další subjekty, např. společnost Šolc, konstrukce s.r.o.  

Přejme si společně krásné Vánoce, plné zdraví – a také si přejme co nejdříve setkání v hledišti našeho divadla! 

Vladimír Hetflejš

Repríza Prodanky v Ratibořicích v novém termínu

Omlouváme se všem kteří se dnes chystali na další reprízu naší Prodanky od 19:30 u zámku v Ratibořicích. Zcela nečekaně zastihly zdravotní potíže jednoho z herců a bohužel se jedná o postavu kterou nejsme schopni v tuto chvíli alternovat. S panem kastelánem budeme hledat nový termín a každého kdo se dnes k zámku vydá přivítáme v kostýmu a obdarujeme alespoň programem.

Děkujeme za Vaše pochopení

Pouť a divadelní bramboráky

Nejprve jsme nevěděli jestli se letos vůbec bude moci Úpická pouť konat a čekali do poslední chvíle stejně jako ostatní. Povolení jsme se nakonec dočkali a pak vše zrychleně začali připravovat, aby i letos proběhla tradiční pouť s bramboráky a pivečkem u nás, u divadelníků. Včera jsme však těsně před samotnými fyzickými přípravami útrob divadla dostali zprávu, se kterou jsme bohužel nemohli naložit jinak. Jelikož je to zpráva povahou horká, mnozí již vědí, že letos se bude muset Úpická pouť bez posezení u divadelníků a jejich pohoštění obejit. Věřím, že příští rok na tuto tradici navážeme a nic ji nebude stát v cestě. Těšíme se na Vás v roce 2021 a nebo i dříve na divadelních prknech!

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014