SOUDNÉ SESTRY - nová inscenace

Založeno: 07.12.2023 21:27

Novinky

Soudné sestry v režii Lukáše Králíka. Ten si pro svůj režijní debut vybral text anglického autora Terryho Prachetta, který je známý především sérií svých humoristických fantasy knih (Úžasná Zeměplocha). 

Dramatizaci jedné z nich – Soudné sestry – uvedlo před časem už několik profesionálních divadel i ochotnických souborů. A nyní se tento titul „projde“ i po úpickém divadelním jevišti.  Na první pohled téměř pohádkový příběh je spíše pro dospělé diváky a určitě v nich rozpoznáte i shakespearovská témata. Vše se točí kolem tří čarodějek – soudných sester, krutovládce Felmeta, ducha zavražděného krále Verence, kočovné divadelní společnosti, v níž se ukrývá Tomjan, syn krále Verence… Děj hry nabídne intriky, magické síly, lidské zlo, ale také řadu vtipných momentů. A nemusíte se bát, nakonec vše dobře dopadne.

Hrají: Irena Vylíčilová, Jana Hüblová, Helena Košťálová, Ladislav Lysický, Kristýna Kuhnová, Petr Košťál, Ondřej Paděra, Marie Píšová, Kryštof Menšík, David Lauermann, Matěj Píša, Valerie Vylíčilová

Premiéra: čtvrtek 4. 1. 2024 

1. repríza: neděle 7. 1. 2024

Divadlo A. Jiráska v Úpici * začátky vždy v 19:00 hodin

Vstupné na představení 100 Kč – předprodej vstupenek: od 30. 11. v Turistickém informačním centru Úpice (na Náměstí TGM 31)

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014