S čím vstupujeme do nového roku 2019?

Založeno: 06.11.2018 17:16

Novinky

Konec roku bývá ve znamení bilancí a plánů. Jak jsme na tom? Z jedné strany dobře, z druhé špatně.
Špatně jsme na tom s příští novou inscenací. O něčem se přemýšlí, dva režiséři se chystají, ale tsunami jménem Prodaná nevěsta zaměstnává síly celého Spolku.
Dobře jsme na tom z hlediska stávající nabídky. Máme co nabídnout i náročným pořadatelům a divákům. Posuďte sami:

KONEC DĚTÍ – drama dotýkající se samé podstaty lidství – euthanasie – máme stále v kolonce „živé“, nicméně dnes už trochu zastíněné dalšími atraktivními inscenacemi – Havlovým ODCHÁZENÍM a Smetanovou PRODANOU NEVĚSTOU. Pro školy ale máme „DĚTI“ i ve verzi laterny magiky – s filmem a jen čtyřmi herci! A věřte nevěřte, hrobové ticho bylo i v hledišti s nejproblematičtějšími ročníky!  

JÁ…JÁJA – svěží prvotina naší mladé party, jenomže hlavní „hybatelka“ a režisérka se rozhodla chvíli věnovat svým mateřským povinnostem. Moc jí držíme palce, ale bez ní asi inscenaci už nedokážeme dál reprízovat.   

ODCHÁZENÍ – slavnou Havlovu hru netřeba představovat. V deseti reprízách sklidila naše inscenace v režii hostujícího Saši Gregara zasloužený ohlas. Mnozí jí předpovídali uvádění spíše v klubech náročného diváka, ale opak je pravdou. Komická a zcela současná hra!      

PRODANÁ NEVĚSTA – rozjetý vlak, který se rozhodně nechystá po téměř třiceti letošních reprízách zastavit. Všem pořadatelům z celé republiky proto patří vzkaz – kalendář roku 2019 se postupně plní – neváhejte! A co sdělit našim věrným úpickým divákům? Moc se těšíme na šestou domácí reprízu – bude ještě v prvním pololetí 2019. Chtěli bychom ji udělat s plnou parádou na Dlouhých Záhonech!    

Následující odkaz je určen divákům i pořadatelům.
https://www.divadloupice.cz/repertoar/prodana-nevesta-2018

V záložce repertoár naleznete veškeré podrobné informace o všech jednotlivých inscenacích.

Prodaná nevěsta Vás zve!                                                               Vladimír Hetflejš

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014