Premiéra a první repríza Konec Dětí

Založeno: 05.12.2014 20:27

Novinky

Je již několik dní po úspěšné premiéře a taktéž první repríze našeho nového divadelního kusu. A je to opravdu KUS, tedy alespoň podle vyslechnutých "výpovědí" jednotlivých diváků, a ať už přímo po představení a nebo s rozmyslem sepsaných do emailové schránky. "Jen to prosím nehrajte na Vánoce" bylo slyšet od našeho dlouhodobého kamaráda pana Jiřího Klema. Ano, je to poměrně silný kousek a není se čemu divit, že to na některé diváky z publika dokázalo zapůsobit i negativním dojmem, avšak dle ohlasů předpokládáme, že se nám náš záměr podařilo splnit nad očekávání. Děkuji tedy za celý náš spolek bezvadnému obecenstvu a ještě více za hřejivé poklony.

Zde pár útržků z obdržených emailů:

 Vážení přátelé,

byla jsem dnes v divadle na vaší hře a musím vám upřímně gratulovat. Bylo to skvělé představení, od začátku až do konce jsem "ani nedutala" a čekala, jak to dopadne. Klobouk dolů před vašim výkonem! Plná emocí jsem byla ještě celý večer a jestli budu aspoň v noci spát, to se teprve uvidí...Pro mě to byl vrcholný zážitek, děkuji.

 

Vážení naši ochotníci!

Sice původní plán byl trochu jiný, ale život je o změnách a proto volím tuto cestu. Teď už víte, že premiéra Konce dětí byla opravdu vydařená, publikum nadšené a jasně dalo najevo, že hra jej oslovila nejen námětem a problematikou v ději obsaženou, ale také Vašimi skvělými výkony.

Když tedy při závěrečné oponě hlediště stálo, byl to Váš veliký okamžik, který jste měli plné právo si vychutnat ve své spontánnosti a plné kráse. Jakýkoli "oficiální projev" se do tohoto absolutně - alespoň dle mého mínění - nehodil. Takže tímto Vám za sebe - diváka děkuji za opravdu nádherný kulturní zážitek, za odvahu uvést hru s tak aktuálním a velmi palčivým tématem, které mne samého již delší dobu oslovuje a nutí k zamyšlení nad civilizovaným světem, a také za přesvědčivost, s jakou jste se všichni tohoto nelehkého "kusu" chopili.

 

 Jména si dovoluji ponechat v anonymitě, chtěl-li by však některý z pisatelů úvest své jméno, rád doplním.

Doplnění pár dalších:


Ahoj všichni !
Bylo super vás alespoň na chvíli vidět, divadlo fantastický, smekám před odvahou úpických ochotníků zahrát hru na téma, o kterém já neměl iniciálně ani sílu mluvit. Bylo to výborný! Jste borci!
Zdravím do Česka!

Martin (už zas ve FFM)


Vážený pane režisére,

Mirku, zdravím Tě takto formálně, protože to odpovídá mému respektu při jakémsi hodnocení hry Konec dětí. Byli jsme se ženou na premiéře a musím Ti říci, že to je věc velmi dobrá ve všech ohledech - od námětu přes herecké výkony, režijní zvládnutí, až třeba po scénu a grafické provedení pozvánek. A toto všechno zvládnout v Úpici, to je majstrštyk. Téma bylo pro některé diváky asi dosti obtížné - někteří (nebylo jich tedy mnoho) i odešli o přestávce, jiní, když jsme o tom mluvili, dumali, jestli to je to nejvhodnější téma pro jeviště, ale dost o věci přemýšleli a to vesměs pozitivně, někteří ale třeba prý i špatně spali. Prostě, téma zabralo. Pro velkou část lidí to bylo zřejmě dost zřídkavé setkání s těžkými etickými otázkami, jakou eutanázie, postoj k těžce postiženým lidem, k potratům, k darování orgánů a konec konců i k životnímu prostředí a tak dál vlastně je! O to to bylo působivější!

Ovšem hlavní postava - ta dívčina - sehrála svou roli velmi přesvědčivě, podobně ale i všichni ostatní herci. Takže - congratulation!

Honza Ivan Semerák

Je již několik dní po úspěšné premiéře a taktéž první repríze našeho nového divadelního kusu. A je to opravdu KUS, tedy alespoň podle vyslechnutých "výpovědí" jednotlivých diváků, a ať už přímo po představení a nebo s rozmyslem sepsaných do emailové schránky.

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014