KONEC DĚTÍ - repríza ve vší tichosti!

Založeno: 13.05.2018 22:19

Novinky

Nenápadně a bez reklamy se 3. 4. 2018 uskutečnila další repríza naší inscenace KONEC DĚTÍ. Bezpečnostně právní akademie v Malých Svatoňovicích nás o ní požádala. Velmi aktuální téma chtěla zprostředkovat stovce svých studentů přímo v místním kulturním zařízení.   

Nová úprava inscenace nám dává nové možnosti! 

Vladimír Hetflejš

Po více jak dvouleté přestávce nebylo oživení inscenace jednoduché, takže jsme si pomohli technikou a vytvořili jakousi laternu magiku. Díky solidnímu filmovému dokumentu, který z inscenace po její premiéře (2014) vytvořil Jirka Středa se svými kameramany, jsme totiž mohli příběh uvést s pomocí filmu, do kterého vstupovali v rozhodujících chvílích živí herci (soudce - Zdeněk Vylíčil, žalobkyně - Jana Sedláčková, obhájkyně - Irena Vylíčilová a moderátor (novinář) - Vladimír Hetflejš).

Naše "laterna" splnila své poslání, od začátku do dramatického konce jsme udrželi pozornost (obávaného) publika, které také tradičním hlasováním prezentovalo svůj názor na složitý eticko-právní problém. Prvně byl ale výsledek úplně jiný, než v předchozích deseti reprízách: své názory studenti rozdělili nečekaně vyrovnaně 51:49 (%) v nejtěsnější prospěch pro osvobození mladé matky.     

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014