Každý něco pro vlast - reprízy podzimu

Založeno: 03.11.2012 13:36

Novinky

 Jelikož proběhlo několik plánovaných repríz inscenace dle titulku, rád bych krátce shrnul do několika vět mé postřehy. Před první reprízou proběhlo několik zkoušek, tak abychom mohli podzimní reprízy odstartovat 4.10.2012 na domácím jevišti. Další repríza se konala 6.10.2012 v Klicperově Chlumci na stejnojmenné 65.divadelní přehlídce. Měli jsme tu čest býti prvními hosty a započít přehlídku Klicperovou inscenací. Tou dobou zároveň Chlumec oslavoval zajímavých 777 let od založení města a nabízel náhradní prostředí Svatohubertským slavnostem z Kuksu. V pondělí 15.10.2012 jsme zavítali do velikého a krásného divadla v Poličce na místní divadelní přehlídku. Na této přehlídce jsme byli hned čtvrtí od zahájení v pátek 12.10. a to pravděpodobně způsobilo, že místní publikum nebylo schopné nabitý program vstřebat a tak naše představení shlédly pouze dvě desítky diváků. Poslední plánované představení tohoto podzimu mělo proběhnout v obci Tatobity. To však bylo nakonec zrušeno a posledním se tedy nakonec stalo představení 2.10.2012 v Chrudimi. Zdejší veliké a dobře zařízené divadlo nás mile přivítalo a na závěr pohostilo. Představení shléhlo ze dvou třetin naplněné hlediště a diváci se zřejmě dobře bavili, což i plyne ze zaslané reakce jednoho z diváků.

 

Dobrý den,
zúčastnil jsem se s celou svojí rodinou vašeho představení \"Každý něco pro vlast\" v pátek u nás v chrudimském divadle. Dovolte mně, abych celému souboru vyjádřil poděkování za tak nádherný večer a v neposlední řadě i za výborné herecké výkony.
Oceňuji, že i přes malou účast diváků jste hráli s chutí a se snahou pobavit publikum. To se vám určitě podařilo, takže jste určitě neodjížděli z našeho města zklamáni. Já osobně jsem sdělil své partnerce a rodině, že konečně do Chrudimě přijelo DIVADLO a to s vkusnou scénou a nádhernými kostými, zlidovělými písničkami a působivou choreografií, na rozdíl od pražských tzv. zájezdových představeních o dvou či třech hercích, s jedním stolkem, lampou a židlemi.
Přeji vám všem hodně úspěchů v další divadelní práci, hodně spokojených diváků a přesto, že pro kulturu se shánějí potřebné peníze čím dál tím tížeji, tak vydržte. K tomu však mějte pevné zdraví a jen samé hezké dny. Třeba se někdy u nás v Chrudimi opět setkáme a já budu mít opět báječný večer, jako tento pátek.

František Mach

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014