Inventura v polovině sezóny

Založeno: 11.11.2019 20:11

Novinky

V pátek 11. října 2019 jsme po veselé a povedené repríze Prodanky v Týništi nad Orlicí (prvně hrály dvě Mařenky a na konci opět obecenstvo vstalo), uspořádali „za zavřenými dveřmi“ důležitou pracovní večeři za účasti všech herců, techniků i produkce.  Začátek osvěžil „přípitkem“ náš host – mnohaletý herec Divadla Drak – Láďa Peřina, ale pak už začala velká debata na téma, co dál s naší Prodankou. 

Zkraťme to, závěr hlasování byl jasný – Prodaná nevěsta bude pokračovat! Přeřadíme ale na nižší rychlost, jinak se nám rozloží nejen Spolek, ale i několik rodin! Omezený počet repríz v roce 2020 byl schválen. Produkce musela slíbit, že termíny budou sjednávány především na víkendy, a že divadelní prázdniny budou (až na jednu výjimku) od 1. 6. do 31. 8. K velkému našemu smutku ale přece jen dva důležití muži v Prodance už pokračovat nebudou, čas jim to nedovolí. Patří jim velký dík za několikaletou práci. Stejně si ale myslíme, že když jim to jen trochu vyjde…

Pak pokračovala diskuse, která se ale týkala už celého Spolku. Proto také bude muset být dokončena až na další poradě úplně všech členů (tedy i v Prodance nehrajících). Měla totiž jednoduché téma – dramaturgický plán.

Opět to zkraťme, doporučení pro celý Spolek bylo schváleno jasné: zahájit přípravu nové inscenace – s profesionálním režisérem – s premiérou na přelomu rok 2020 / 2021. Samozřejmě jsme si řekli ještě něco víc, ale na trh s tím ještě jít nemůžeme. Snad jen, že na novém projektu už začínáme pracovat.

Co z toho platí pro pořadatele, který by chtěl pozvat naši Prodanku v roce 2020? Několik termínů je ještě volných, technické i finanční podrobnosti každý nalezne v PRODUKČNÍM LISTU.

Vladimír Hetflejš

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014