DIVADELNÍ ÚSMĚVY ÚPICE 2010

Založeno: 21.02.2010 00:00

Novinky

Jubilejní 10. ročník Divadelních úsměvů s letos poprvé přesunul z podzimu na jaro. Čtyři dubnové pátky bude úpické jeviště hostit zajímavé a úspěšné inscenace amatérských divadel tentokrát opravdu z celé republiky.

Pátek 2. dubna - Divadelní soubor Amadis Brno

Marie Jones: PLNÝ KAPSY ŠUTRŮ

Herecký koncert pro dva herce, přičemž každý ztvárňuje hned šest různých rolí. Laskavá a inteligentní komedie o natáčení amerického velkofilmu očima dvou irských buranů získala řadu ocenění na loňských přehlídkách a festivalech (cena diváků a herecké výkony na FEMAD Poděbrady)

Pátek 9. dubna - Rádobydivadlo Klapý

Nikolaj Koljada: SLEPICE

Fraška o zoufalých poměrech v oblastním divadle z dob soudruhy nalajnovaného a zahnívajícího režimu v podání našeho špičkového amatérského souboru, který s touto inscenací hostoval například nejen v pražském Divadením klubu a také na mnoha divadelních festivalech v zahraničí.

Pátek 16. dubna - Divadelní soubor WOKNO Broumov

Michael Frayn: BEZ ROUCHA

Úspěšná komedie známého dramatika o tom, jak těžký je herecký chlebíček, ale zároveň jakán je to veliká legrace. Hlavně o tom, jak tečou nervy při blížícím se termínu premiéry a jak to může vypadat, když se nepodaří sehrát představení tak, jak bylo připraveno.

Pátek 23. dubna - DS Jirásek - skupina TEMNO Týniště nad Orlicí

Eva Drábková: SEŠ NORMÁLNÍ?

Jemně destilovaný horor z prostředí otevřené psychiatrické léčebny. Autorka příběh napsala na motivy hry Děvčátko s mozkem. A že v takovém prostředí není nouze o úsměvné situace, se sama přesvědčila při studiu odborných podkladů při přípravě své hry a jistě o tom přesvědčí i vás.

Začátky všech představení v 19:30 hodin. Předprodej v prodejně Knihy Úpice, tel. 732 873 950.

POSKYTNUTÍM GRANTU AKCI PODPOŘILO MĚSTO ÚPICE

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014