DIVADELNÍ ÚSMĚVY ÚPICE 2008

Založeno: 16.09.2008 00:00

Novinky

Pátek 7. listopadu
Samy Fayad: Jak vykrást banku
Divadelní spolek Jiří, Poděbrady
Crazy komedie italského dramatika nás zavede do poválečné Itálie do rodiny bizarních pomatenců žijících na samé hranici chudoby. Hlavním smyslem uvedení této inscenace je pobavit lehkým a osvěžujícím textem plným skečů, gagů a vtipnými situacemi. Hru režíroval Jan Novák, který ji spolu s Ladislavem Langrem pro poděbradský spolek upravil.

Pátek 14. listopadu
Vlastimil Klepáček: Don Quijote aneb Veselý konec rytíře smutné postavy
Divadelní soubor při MKS Červený Kostelec
Z Cervantesovy knihy si autor scénáře Vlastimil Klepáček vybral kapitolu o svatbě a fingované sebevraždě. A zde jsou jeho slova: „Několik Quijotů jsem osobně v životě potkal a myslím si dokonce, že kousek z něj je ve většině z nás. Nemyslím kousek blázna - ten je v každém ochotníkovi - ale kousek člověka hledajícího právo a spravedlnost. A kdo je vlastně větší blázen? Ten, kdo - ač silně netradičně - hledá spravedlnost a nebo ten, kdo se s ohnutým hřbetem smíří s tím, že jí nedosáhne? Vždyť on ten Don Quijote je vlastně takový nešikovný Jánošík! Hra v režii Vlastimila Klepáčka se dostala do užší nominace na letošní Jiráskův Hronov.

Pátek 21. listopadu
Fan Vavřincová: Taková normální rodinka
Divadelní spolek a(MAŤÁK) o.s. Pardubice
V roce 1971 byl natočen režisérem Jaroslavem Dudkem televizní seriál podle scénáře Fan Vavřincové. Ač to tvůrci v době vzniku netušili, natočili vlastně první český sitkom. Kdo by neznal „potrhlé" postavy rodinky, do které je riskantní přivést svého vyvoleného.
Divadelní spolek z Pardubic nastudoval pod režijním vedením Ivany Novákové dvě epizody z původního seriálu - „Ženich" a „Před svatbou".

Pátek 28. listopadu
František Štěpánek Rozmarné léto
Divadelní jednota Jirásek Nový Bydžov
Filmové zpracování novely Vladislava Vančury patří jistě do zlatého fondu českého filmu. Zdramatizovat takovou předlohu pro divadlo není jistě jednoduché, protože divák porovnává nejen předlohu samotnou, ale i postavy, které jsou nerozlučně spjaty s jejími představiteli.
Tento nelehký úkol na sebe vzali autor dramatizace František Štěpánek a režisér představení Pavel Klepač.

Divadlo Al. Jiráska Úpice
Začátky představení vždy v 19.30 hodin
Předprodej vstupenek od 20. října v prodejně Knihy - Gramo v Úpici, tel: 732 873 950

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014