Den Dětského Divadla

Založeno: 11.07.2013 21:25

Novinky

 Už podruhé jsme na konci května, ve spolupráci s Janou Lachmanovou, zástupkyní Dětských klubů při Církvi bratrské, uspořádali v našem divadle 3D FESTIVÁLEK aneb Den Dětského Divadla. Po úterních odpoledních zkouškách předvedly ve středu 22. května výsledky svého divadelního snažení hned čtyři kolektivy z Úpice a okolí: minipřehlídku zahájili studenti Gymnázia a SOŠ Úpice s vystoupením Kávová společnost. Následovaly děti ze Základní školy Úpice - Lány (Telegram a Tulácká pohádka), Základní školy a Mateřské školy Batňovice (Perníková chaloupka II) a na závěr Dramatický kroužek Lentilky Úpice (Piráti z Karibiku). Přestávky mezi představeními vyplnily herecké soutěže pro účinkující i diváky.

Tento náš festiválek je nepostupový a nesoutěžní. Zúčastnit se ho může každý, kdo se na Úpicku dramatické výchově věnuje. A hlavně: děti na něm mají příležitost (často jedinou) vyzkoušet si na vlastní kůži jaké to je, zahrát si na opravdovém velkém jevišti. Soudě podle ohlasů se 3D FESTIVÁLEK vydařil. Tak snad zase za rok.

Za podporu 3D FESTIVÁLKU děkujeme Městskému kulturnímu středisku, které vyšlo nejen nám, ale hlavně všem účinkujícím maximálně vstříc.   

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014