Adventní čas

Založeno: 12.12.2020 18:44

Novinky

Milí diváci, vážení přátelé!

Divadlo Úpice, přesněji Spolek divadelních ochotníků A. Jirásek, Vás chce v adventní čas touto cestou pozdravit, když už Vás nemůžeme pozvat do hlediště.  

Jsme všichni v podivné situaci. Za chvíli už to budou tři roky, co vám prvně zazpívala naše Prodaná nevěsta – a od té doby ji přivítaly téměř padesátkrát divadelní sály po celé republice – až do 8. března tohoto roku, kdy jsme zatím naposledy stáli před vyprodaným sálem Filharmonie v Hradci Králové. A od té doby nic!

Je nádherné pozorovat hlediště třeba hned po úvodní písni Proč bychom se netěšili, když nám pánbůh zdraví dá – a moc se těšíme na chvíli, až si ji společně zazpíváme znovu! Možná si také ještě víc budeme vážit toho prostého slova ZDRAVÍ!   

Dost sentimentu, život vyhraje, divadlo zahraje, Prodanka znovu bude! A nejen Prodanka! Připravujeme novou inscenaci – hru Ludvíka Kundery – Královnu Dagmar – příběh Přemyslovny na dánském trůnu – v režii Ladislava Peřiny – s hudbou Jana Prouzy! Kdy? Co na to odpovědět? Jak jen to půjde! 

Vážení a milí! Chtěli bychom moc poděkovat za podporu, kterou nám vy, Úpičáci, poskytujete. Určitě splníme svůj slib, který jsme svému městu minulý rok dali, že jedna repríza, kterou současně natočí a odvysílá Televize JS, bude i s výtěžkem patřit Domu pečovatelských služeb města Úpice!

Velmi děkujeme společnosti Erilens, výrobci zdravotní techniky, za poskytnutou pomoc, a moc si vážíme podpory, kterou nám poskytla Skupina ČEZ i některé další subjekty, např. společnost Šolc, konstrukce s.r.o.  

Přejme si společně krásné Vánoce, plné zdraví – a také si přejme co nejdříve setkání v hledišti našeho divadla! 

Vladimír Hetflejš

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014