Divadelní úsměvy Úpice 2011

Založeno: 16.02.2011 00:00

Novinky

Rozpis služeb zde  (lze vidět pouze po přihlášení do systému)


Pátek 18.3.2011      

Murray Schisgal – „A co láska?“

Fiona Bettanini - Diego Ruiz – „Orgasmus bez předsudků“

Divadelní soubor AMADIS Brno.

Dvě představení za cenu jednoho !!! Určitě vám nebude vadit, že si déle posedíte (90 + 55 minut včetně přestávky).

„A co láska?“ (v originále Luv, což je degradace slova Love) je absurdní tragikomedie amerického dramatika M.Schisgala, kterého možná znáte též jako spoluscénáristu filmu Tootsie s Justinem Hoffmanem v hlavní roli. Hra je brutální satirou na zneužívání slov vyjadřujících ten neušlechtilejší a nejkrásnější lidský cit – lásku. I přes závažnost tématu, její úspěšnost spočívá v komediálnosti (v Británii a na Broadwayi přes 900 repríz).

Režie: Jan Gottwald

„Orgasmus bez předsudků“ - moderní italská komedie, která je důkazem toho, že některé věci se dají říkat jedině v posteli. Co se stane, když neplánovaně musí spolu v motelu přespat šéf se svou sekretářkou, zjistíte v báječné a mírně lechtivé komedii plné svádění a odmítání a ve které nakonec vůbec nemusí být jasné, kdo má být polapen.

Režie: Josef Širhal

  

Pátek 25.3.2011   

Francis Joffo – „Prázdniny snů“

Divadelní spolek VOJAN Libice nad Cidlinou

Hra současného francouzského herce a autora je klasicky stavěnou situační komedií plnou zápletek, záměn a nedorozumění, které vzniknou, když realitní kancelář pronajme jeden dům několika zájemcům. Není v ní nouze o napjaté situace spojené s řešením generačních problémů a žárlivostí.

Režie: Jaroslav Vondruška

  

Pátek 1.4.2011    

Arnošt Goldflam – „Dámská šatna“

Divadlo EXIL Pardubice

Komedie, která vás zavede do nejdůležitější místnosti v celém divadle – do dámské šatny. Právě tam se všechno určuje, probírá, ovlivňuje a rodí. Autor na adresu své hry říká:“Dámská šatna je středohor, mlýn, duše, pranýř divadla a též jeho obraz. Pár chvil v dámské šatně vám řekne o divadle víc než sto kritik a článků“.

Režie: Roman Vencl

  

Pátek 8.4.2011     

Jaroslav Vostrý – Jiří Menzel - „Tři v tom?“

Divadelní soubor Jirásek Týniště nad Orlicí

Dvě sestry a jejich služka zjistí ve stejný čas, že jsou v jiném stavu. Je jasné, že se to nesmí dozvědět ten, kdo se má stát dědečkem, protože má jiné představy o budoucnosti svých dcer. Ztřeštěná komedie vyniká vtipem, zápletkami, fantazií a množstvím gagů. Proto věříme, že budete odcházet z hlediště našeho divadla nadšeni právě tak, jako diváci na všech štacích, kde soubor tuto hru sehrál.

Režie: Jan Bohatý

 

Začátky všech představení v 19:30 hodin. Cena vstupenky 90,- Kč

Předprodej vstupenek v Turistickém a informačním centru, Dr. A. Hejny 133, Úpice, tel. 499 882 329

Navigace

Kontaktní informace

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:47466014